☎️ زمان پاسخگویی تلفنی: شنبه تا چهارشنبه - ۹ صبح تا ۷ عصر.

جراحی زیبایی چیست؟ + انواع جراحی زیبایی

جراحی زیبایی در تهران
جراحی زیبایی یکی از زیر شاخه های جراحی پلاستیک است و همان گونه که از نامش پیداست نوعی عمل جراحی است به منظور هرچه زیباترشدن.
فهرست مطالب

جراحی زیبایی یکی از زیر شاخه های جراحی پلاستیک است و همان گونه که از نامش پیداست نوعی عمل جراحی است به منظور هرچه زیباترشدن. امروزه تقاضا برای جراحی زیبایی بسیار بیشتر از گذشته شده و نه تنها با هدف زیبایی بلکه با اهداف درمانی و بهبود عملکرد نیز انجام میشود.

لیفت صورت در افراد جوان

معرفی جراحی زیبایی و پلاستیک، توضیحات و نکات مهم

پلاستیک برگرفته از پلاستیکوس یک کلمه یونانی به معنای فرم دهی و شکل دادن است. بنابراین عمل جراحی پلاستیک نوعی فرم دهی و شکل دهی به بدن محسوب میشود. جراحی پلاستیک به یک نقطه آناتومیک خاص از بدن محدود نمیشود، قسمت‌های مختلف بدن مثل صورت، دست، پا، شکم و … میتواند با هدف بهبود عملکرد و البته زیبایی تحت عمل زیبایی قرار گیرد. یعنی هم کاربرد زیبایی دارد هم درمانی.

جراحی زیبایی چیست؟

در جراحی زیبایی (Cosmetic surgery) که نوعی جراحی پلاستیک به شمار می‌رود، هدف بهبود ظاهر شخص با رعایت همه موارد احتیاطی است. این روزها افراد، چه زن و چه مرد، نسبت به گذشته تمایل بیشتری به انجام انواع عمل‌های زیبایی دارند.

این نوع از عمل‌ها تقریباً بر روی هر قسمت از بدن قابل اجرا هستند، ولی نباید بی مهابا و بدون فکر کردن به عواقب زیر تیغ جراحی رفت. برخی از عمل‌های زیبایی نتایج دائمی دارند و برخی دیگر نه. فرد باید قبل از انجام جراحی مشاوره کافی و دقیق دریافت کرده و با آگاهی کامل اقدام کند.

دکتر مهدی احمدی، جراح زیبایی و پلاستیک در تهران

دکتر مهدی احمدی فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در تهران سابقه چندین عمل زیبایی برای مراجعینی از داخل و خارج کشور دارد. در سه سال اخیر نیز چندین عمل زیبایی در ناحیه صورت در کلینیک دکتر اکبری توسط دکتر مهدی احمدی انجام شده است.

اگر شما تصمیم به جراحی زیبایی در تهران گرفته اید ابتدا باید به صورت تلفنی یا حضوری با دکتر مهدی احمدی صحبت کنید و این نکته را نیز در نظر داشته باشید:

در درجه اول بهتر است از فرم چهره و بدن خود راضی باشید.

اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید بهتر است با رژیم و انجام ورزش‌های مختلف اقدام به کاهش وزن کرده و به تناسب اندام برسید.

اما اگر امکان و شرایط ورزش کردن را ندارید و یا ایراد جدی در بدن شما وجود دارد که از زیبایی شما کاسته میتوانیم با جراحی زیبایی در جهت بهبود عملکرد و شکل ظاهری شما اقدام کنیم.

نکات مهم در مورد جراحی پلاستیک از زبان دکتر مهدی احمدی

  1. هیچ موقع تحت تاثیر جو و به خاطر جلب رضایت اطرافیان اقدام به جراحی زیبایی نکنید. باید مشکل قابل فهمی وجود داشته و تغییرات درخواستی شما قابل انجام باشد. اگر وسواس تقارن دارید و حساس هستید که راست و چپ چهره دقیقا عین هم باشد جراحی نکنید چون وسواس بیش از حد در جراحی پلاستیک باعث گرفتاری شما و انجام جراحی‌های متعدد نزد جراحان مختلف خواهد شد.
  2. رفع عدم تقارن صورت در بسیاری از کیس‌ها با انجام لیفت ممکن نیست چون در برخی موارد عدم تقارن از داخل جمجمه ناشی می‌شود.
  3. اگر افسردگی دارید و دارو مصرف میکنید، کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی نیستید.
  4. در انتخاب جراح پلاستیک دقت کنید و وقتی یک جراح پلاستیک انتخاب کردید تا آخر با همان جراح پیش بروید و به هیچ وجه خود را گرفتار مقایسه جراحان نکنید و تحت تاثیر حرف بقیه دائما جراح خود را عوض نکنید.
  5. جراح را با دید باز انتخاب کنید. نمونه کارهای جراح را ببینید. اتمسفر مطب را ببینید و با روحیات جراح آشنا شوید و مطمئن شوید میتوانید با جراحی که انتخاب کردید به نتیجه برسید.
  6. رابطه جراح و بهجو کاملا دو طرفه است. اگر این رابطه خوب نباشد در همان ابتدا به شما گفته خواهد شد و جراحی انجام نمیدهیم. همانطور که شما جراح را انتخاب میکنید جراح هم باید شما را انتخاب کند.
  7. ما جراحی زیبایی را یک عمل غیر ضروری میدانیم بنابراین زمانی جراحی را انجام خواهیم داد که مطمئن شویم با جراحی پلاستیک تغییرات مثبتی در چهره بهجو ایجاد می‌شود.
  8. حتما جراحی را انتخاب کنید که تخصص کافی داشته باشد. به تخصص جراح بیشتر از هزینه جراحی اهمیت دهید چون انجام جراحی نزد جراح غیرمتخصص با هزینه پایین‌تر در آینده هزینه‌های بالایی برای شما ایجاد خواهد کرد. چون احتمال نکروز و آسیب به اعصاب وجود دارد.

انواع جراحی پلاستیک

همانطور که میدانید جراحی زیبایی و پلاستیک زیرشاخه‌های مختلفی دارند. طیف وسیعی از انواع عمل‌های زیبایی توسط دکتر مهدی احمدی انجام می‌شود:

عمل چشم گربه ای یا فاکسی آیز یا کانتوپلاستی

در فرآیند عمل کانتوپلاستی، پزشک متخصص افتادگی گوشه بیرونی چشم را اصلاح کرده و زاویه آن را بالاتر میبرد. با این کار چشمان شما بزرگتر، کشیده‌تر و به اصطلاح گربه‌ای مانند خواهد شد. در این تکنیک با بزرگ شدن و کشیده شدن چشم، چشم‌ها شبیه چشم گربه میشوند به همین دلیل به آن عمل چشم گربه‌ای یا لیفت چشم گربه‌ای هم گفته میشود.

🟢 توضیحات تکمیلی در مورد عمل چشم گربه‌ای یا فاکسی آیز.

لیفت شقیقه

رینوپلاستی، جراحی بینی اولیه و ترمیمی

شما میتوانید عمل زیبایی بینی را با هدف بهبود عملکرد بینی یا افزایش زیبایی بینی و یا هر دو هدف همزمان انجام دهید. دکتر مهدی احمدی سابقه چندساله در زمینه جراحی زیبایی و ترمیمی بینی دارد پس اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید با خیال راحت با ما تماس بگیرید.

🟢 توضیحات تکمیلی در مورد جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی.

رینوپلاستی

لیفت گردن

لیفت گردن یکی از روش‌های جراحی زیبایی است که در آن پوست و چربی اضافه از گردن و خط فک برداشته میشود تا ظاهر زیباتر، صاف تر و جوان تری در ناحیه گردن ایجاد شود.

لیفت گردن

لیفت سانترال لب

با انجام لیفت سانترال لب، لب کمی بالا کشیده شده و حجیم تر و زیباتر به نظر میرسد.

🟢 توضیحات تکمیلی در خصوص جراحی لیفت سانترال لب.

سانترال لیفت لب

لیفت عمقی صورت و گردن

در لیفت عمقی برش‌هایی در ناحیه‌های مختلف سر مثل زیر موها ایجاد میکنند و ضمن جدا کردن بافت‌ها از لایه‌های زیرین، پوست کشیده میشود. در نتیجه‌ی لیفت صورت و گردن، چروک های ریز و عمیق از بین رفته و پوست جوان‌تر و شاداب تر به نظر میرسد.

🟢 توضیحات تکمیلی در خصوص لیفت عمقی صورت.

خطوط لیفت عمقی صورت

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین باعث از بین رفتن افتادگی پلک و حذف پوست اضافه و چربی زیر پوست در ناحیه اطراف پلک می‌شود. گاهی ممکن است افتادگی پوست پلک به قدری باشد که بینایی را مختل کند. بنابراین با انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بهبود عملکرد و زیبایی ناحیه اطراف چشم همزمان حاصل میشود.

🟢 آشنایی با عمل بلفاروپلاستی.

بلفارو پلک پایین

لیفت شقیقه

در فرآیند لیفت شقیقه، انتهای ابروها بالا رفته و فرم زیباتری به خود میگیرد. لیفت شقیقه و ابرو باعث رفع افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم میشود.

لیفت شقیقه

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و شقیقه

لیفت آندوسکوپیک پیشانی و شقیقه با دستگاهی به نام آندوسکوپ انجام میشود. با تکنولوژی‌های پیشرفته این دستگاه جراح قادر است با یک لوله و نور و دوربین ناحیه تحت عمل را با جزئیات کامل روی صفحه نمایش ببیند.

🟢 توضیحات تکمیلی در خصوص لیفت اندوسکوپیک.

تصویر شماتیک از لیفت اندوسکوپیک صورت ۱

پشیانی نئاندرتال

اگر قسمت پایین پیشانی یا بالای ابروها در حالت طبیعی خود نبوده و حالت برجستگی بیش از حد داشته باشد عارضه‌ای به نام پیشانی نئاندرتال نامگذاری میشود. چرا که در حالت عادی پیشانی فرمی نسبتا محدب دارد و حالت آن صاف و کشیده است. جراحی پیشانی نئاندرتال برای رفع این عارضه مناسب است و دکتر مهدی احمدی یکی از بهترین متخصصین جراحی پیشانی نئاندرتال در تهران محسوب میشود.

سایر عمل های جراحی زیبایی دکتر مهدی احمدی

موارد بالا برخی از پرتکرارترین عمل‌های زیبایی بود که در سال‌های اخیر توسط دکتر مهدی احمدی انجام میشود. اما سایر انواع عمل‌های زیبایی و پلاستیک نیز توسط ایشان ارائه میشود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند‌از:

اتوپلاستی یا عمل زیبایی گوش، ماموپلاستی، پروتز سینه، پروتز باسن، لیپوماتیک همه اندام‌ها، لیپوماتیک غب غب، ابدومینوپلاستی، لیفت ران، براکیو یا لیفت بازو، تزریق چربی به صورت، تزریق چربی به پشت دست، تزریق چربی به باسن، تزریق چربی به سینه و …

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی

اگر با مطالعه این مطلب سوالاتی در مورد عمل زیبایی و پلاستیک در ذهن شما ایجاد شده است پیشنهاد میکنیم ابتدا صفحه سوالات پرتکرار در مورد جراحی پلاستیک را ببینید. در صورتی که باز هم پاسخ سوالات خود را نیافتید از راه‌های ارتباطی که در زیر معرفی میکنیم با ما تماس بگیرید.

آیا محتوای این صفحه مفید بود؟
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکتر مهدی احمدی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو انجمن بین‌المللی جراحان پلاستیک. انجام انواع جراحی ناحیه صورت و بدن مانند لیفت ناحیه صورت، لیفت شقیقه، لیقت پیشانی، لیفت اندوسکوپیک، رینوپلاستی، جراحی فک و ...